بازی زمان خواب

یه بازی که این روزها با پسرم انجام میدم رو از یه مقاله به عنوان "معجزه زمان خواب" یاد گرفتم.

توی این مقاله توضیح داده که برای نظم دادن به ساعت خواب بچه ها برنامه مشخصی برای یک ساعت قبل از خواب داشته باشید که کودک به مرور یاد بگیره که شروع اون برنامه به معنای نزدیک شدن زمان خوابه. این مسئله باعث میشه کم کم ذهن بچه هم شرطی بشه و در این زمان خمیازه بکشه و آماده خواب بشه!!(که البته درباره کودک مورد نظر ما هنوز این اتفاق نیافتاده!!)

حالا بازی:

حدود ساعت 9 با جوجه خان شروع می کنیم به جمع کردن وسایل بازی از دور خونه. مثلا صندوق مکعب ها رو می زارم وسط هال و خودم می شینم کنارش، بهش می گم مکعب ها رو بیاره. اگه یه گوشه فقط یه رنگ بود بهش می گم مثلا مکعب آبی رو هم بیار. یا وقتی هر مکعبی رو برام میاره میگم خیلی ممنون که مکعب قرمز رو آوردی. اگه هم یه باری همون رنگی رو که میگم بیاره کلی دست و کف و هورا چاشنیش می کنم. بعد میریم سر وقت بقیه وسایل. یه کشو پایین تختش گاهی هم کنار اتاق میشه پارکینگ ماشینها. به پسرک میگم ماشین سفیده رو بیار و اون میاره منم جاش می دم بعد ماشین سبز و قرمز و ... (جالب اینجاست که جوجه همیشه وقتی میگم ماشین سفید یا ماشین سبز درست میاره ولی وقتی میگم مکعب سبز گاهی اشتباه می کنه!!)

بعد تر عروسک ها رو جمع می کنیم. قور قوری، خانم اردکه، آقا خرسه، ... من صدا می زنم و جوجه برام میاره و میذاریمشون سر جاشون. (گاهی درست میاره گاهی هم غلط. یه چیزی هم که از یه مقاله دیگه یاد گرفتم اینه که وقتی بچه یه چیزی رو اشتباه کرد نباید بهش منفی داد. مثلا اگه می گم آقا خرگوشه و او میره عروسک گاو رو میاره بهتره بگم خیلی ممنون که آقا گاوه رو آوردی حالا برو آقا خرگوشه رو بیار)

خلاصه همه چی جمع میشه بعد جوجه با بابایی میرن مسواک میزنن!!! و بعد تر اگه لطف کنن آماده میشن برای لالا که خودش گاهی پروسه عظیمی است که در این مقال نگنجد!!

 

/ 2 نظر / 18 بازدید
کچل استقلالی

فقط استقالی هاش بیان تو. کچل باشی یا نباشی فرقی نداره. استقلالی لطفاٌ

مامانش

نکته جالبی بود! حتما من و مهرادم شروع می کنیم. تا کی جواب بده خدا می دونه!