من و روحیاتی که دوست دارم داشته باشم...

شب وقت مرتب کردن آشپزخانه به شازده کوچولو می گویم فلان دوستم در شرف ازدواج است. لبخندی می زند و می گوید خوشحالم که ازدواج می کند. دختر فوق العاده فهمیده ای است و حتما همسرش رو خوشبخت می کنه، حیف بود ازدواج نکنه.

آن دوست را خیلی دوست دارم. خودم هم قبول دارم که دختر خیلی فهمیده ای است. خیلی وقت ها از برخوردهایش و عکس العمل هایش در مقابل موضوعات خیلی چیزها یاد گرفته ام. همیشه استقلال و در عین حال با ملاحظه بودنش رو تحسین کردم. خوب می دونم که آدمی است که روی خیلی ها اثر گذاشته و خیلی از آدم های مشترکی که هر دو ما را میشناسند، او را بسیار بیشتر از من قبول دارند.

همه را می دانم ولی باز هم حرف همسرم منو به فکر میبره. به فکر چیزهایی که در روحیه و رفتار دوست من دیده و به عنوان رفتار یک آدم فهمیده پسندیده که احتمالا من فاقدشون هستم. به اینکه تا به حال چند بار پیش اومده که دلش خواسته باشه همسرش کس دیگه ای غیر از من باشه؟ به اینکه نبود اون روحیات چه قدر در زندگیم اثر داشته و داره؟ به اینکه چه بکنم که دیگر این اتفاقات نیافته؟به اینکه...

می دونم که ایراداتی توی کارهام هست. ایراداتی که کم نیست. دوست دارم که رفعشون کنم. قبلا آدم موثر تری بودم حالا احساس می کنم پیشرفتی که نکردم بماند حتی پس رفت هم کردم. خسته ام.

این روحیه باعث می شه به همه رفتارهای خودم گیر بدم. به برخوردهام با کسانی که هیچ مشکلی باهاشون ندارم هم. به همه تصمیماتی که می گیرم و همه کارهایی که انجام می دم یا نمی دم.

بیچاره شازده کوچولو که نمی دونه یه جمله حرفش چه قدر فکر برای من درست کرده. اگه می دونست این قدر آدم با ملاحظه ای هست که هیچ اظهار نظری نمی کرد.

/ 3 نظر / 25 بازدید
مامانشون

مامان مهربون، ای بهار زندگی، شادترین لبخندها و عمیق ترین سلام های ما، همراه با بهترین درودهای خداوندی، نثار بوستان دل آسمانی ات باد روزت مبارک[قلب][گل] و اما در مورد کم و کاستی هایی که هر انسانی دارد و هیچکس بدون نقص نیست همه یه نقاط قوتی دارند و هم نقاط ضعف حتی اون دوست شما.[قلب]ولی انشاالله همه بتونیم به ایده آل نزدیکتر شویم و با تغییرات رفتاری هم خودمان به آرامش روحی برسیم و هم اطرافیان بپسندند[قلب]

صدف مامان آیرین

[تعجب]اینا چه حرفاییه.....آسمون و ریسمون رو به هم میبافی ها... البته این فکرا رو همه میکنن حتی شازده کوچولو راجع به تو .میگه نکنه گل پشیمون شده باشه؟؟؟؟؟ بعدم کی میتونه قضاوت کنه که کی بهتره کی بدتره ؟؟؟؟؟این اصلا کار آسونی نیست . اعصاب خودت به هم نریز دختر گل روزت هم مبارک

مامان امیرسام

اینکه خودتو نقد میکنی خیلی خوبه ، حتی اینکه دلت میخواد یک همسر ایده آل باشی، فقط دوستم مواظب باش که زیاده روی نکنی که اثر عکس داره. اگه دائم خودتو رفتارتو خصوصا جلوی دیگران که میتونه نزدیکترین کسانت رو هم شامل بشه زیر سوال ببری، این حقو به اونها هم میدی که از تو گاه و بیگاه انتقاد کنن و این باعث میشه برای آدمی ایده آل گرایی مثل تو اعتماد به نفست رو پایین بیاره.